Czy moje wyniki hemoglobiny i glukozy są właściwe?

Witam Jestem 20 letnim chłopakiem. zrobiłem badania hemoglobiny glikowanej w której wyszło Hemoglobina glikowana 4,70 % 4,80 5,90 L Hemoglobina glikowana (IFCC) 27,70 mmol/mol 29 42 L glukoza wyszła 5,03 Czy mógły ktoś mi wyjaśnić czy to dobre wyniki?

Lek. Jan Nowak Internista

Dzień dobry,
Hemoglobina glikowana jest parametrem opisującym średni poziom glukozy we krwi w okresie ostatnich 3 miesięcy.
Prawidłowe jej stężenie dla osoby zdrowej wynosi od 4% do 6% hemoglobiny całkowitej (Hb). Natomiast prawidłowe stężenie glukozy na czczo wynosi 3,9-5,5mmol/l.
Podane przez pana wyniki mieszczą się w tych granicach.

Ponieważ medycyna nie polega na leczeniu wyników badań, a na leczeniu pacjenta, do zinterpretowania tych wyników niezbędne jest zebranie pełnego wywiadu, w którym ocenić należy czy pacjent skarży się na objawy takie jak:
- nudności, bóle głowy
- drżenie, kołatanie serca
- senność

Tylko w kontekście pełnego badania pacjenta możemy stwierdzić czy te wyniki są prawidłowe.

Pozdrawiam