Czy moje wyniki płytek krwi mogą mieć związek z siniakami i krwotokami z nosa?

Witam co badanie mam podwyzszone wskaznik anizocytozy płytek krwi obecnie mam 19.8 % norma od 9 do 17 . Ostatnio mialam ponad 20 % . Mcv 93.5 norma od 80 do 95 . Mam tendecje do powstawania silniakow i co jakis czas leci krew z nosa .

Lek. Paweł Szadkowski

Samodzielne obniżenie lub podwyższenie PDW nie ma zasadniczo żadnego znaczenia klinicznego. Skoro ilość płytek jest w normie, nie powinno być powodu do niepokoju. MCV jest w normie.