Czy moje wyniki tarczycy oznaczają nowotwór?

Proszę o interpretację usg tarczycy tarczyca znacznie powiększona niejednorodna w jej obrębie w płacie prawym dwa guzki o mieszanej echogenicznosci i mieszanym unaczynieniu z dominującym unaczynieniem obwodowym pierwszy 22×12 mm drugi 31×11 mm ze zwapnieniami płat lewy w całości wypełniony guzem średnica 48 mm z przestrzeniami płynowymi słabo unaczyniony centralnie. Czy to rak?

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie samego opisu nie da się określić, czy jest to zmiana nowotworowa. Na pewno miała Pani pobraną biopsję lub będzie miała ją wykonywaną - ten wynik pomoże określić rozpoznanie. Musi Pani spokojnie poczekać na wynik, gdyż każde dalsze działabie jest od niego zależne.