Czy moje wyniki to insulinoodporność?

Czy te wyniki wskazują insulinoopornosc. Glukoza 107 insulina 15,1 homa ir-3,99 teraz po obciążeniu glukoza 75 g wyniki glukoza 105 po 2 godzinach 104; insulina 17 po 2 godzinach 68.7 wskaźniki homa ir-4.41. dodam że mam nadwagę a zwłaszcza brzuszna. Podwyższony cholesterol i trójglicerydy 250; astmę niedoczynność tarczycy i lekko podwyższona prolaktyne. Do lekarza endokrynolog muszę czekać jeszcze miesiąc czy sama dieta tu wystarczy czy potrzeba tabletki. Czy wystarczy lekarz Poz

Do postawienia odpowiedniej diagnozy zawsze potrzebna jest znajomość stanu klinicznego pacjenta, badanie lekarskie i rzetelnie zebrany wywiad. Z podanych danych z pewnością wynika nieprawidłowa glikemia na czczo. Wyliczony homa ir może wskazywać na insulinooporność. Na pewno wskazana jest dieta cukrzycowa. Proponuję zgłosić się do lekarza, który zlecił badania. Pozdrawiam.