Czy moje wyniki wskazują na niedowagę?

Mam 156 wzrostu mam 48 kg a wskaźnik bmi wynosi 19,72 i mam zaburzenia lękowe zażywam leki czy mam niedowagę to prawidłowa waga co mogę zrobić żeby przytyć chociaż trochę??

Mgr Dorota Pawlik Dietetyka

Witam, wskaźnik BMI jest w normie, jednak warto przeprowadzić analizę składu masy ciała za pomocą analizatora który określi ilość tkanki tłuszczowej oraz ilość tkanki mięśniowej w organizmie.
Aby masa ciała wzrosła konieczne jest zwiększenie ilość przyjmowanych kalorii. Jadłospis powinien być ułożony tak, aby uzyskać nadwyżkę energetyczną. Ważne jest też to aby ten dodatek kaloryczny pochodził z dobrych "kalorii" czyli miał wysoką wartość odżywczą. Dodatkowy posiłek zbudowany np. z pieczywa z jajkiem i awokado, bądź koktajl mleczny z owocami i płatkami. Słodkie przekąski takie jak ciastka, cukierki, czekolada czy słodkie napoje to również produkty o wysokiej energetyczności jedna o niskiej wartości odżywczej czyli puste kalorie. Po spożyciu takich produktów, masa ciała rośnie jednak z powodu wzrostu tkanki tłuszczowej.
Warto wspomnieć o tym, iż każdy ludzki organizm jest inny, jadłospis jest indywidualny, dobrany do konkretnej osoby.
Warto więc rozważyć wizytę u dietetyka, która pomoże dobra dietę do Pani.
Pozdrawiam, FitMed Dorota Pawlik