Czy moje złe samopoczucie minie zs jakiś czas?

Brałam Fevarin 100 mg przez 6 lat. Chodzę od 2 lat na terapię psychologiczną. Lekarz psychiatra powiedział, że widzi poprawę i postanowiliśmy odstawić lek. Przez 2 tygodnie 100/50 naprzemiennie, potem 2 tygodnie 50 mg, potem 2 tygodnie 50/0 naprzemiennie i odstawić. Bardzo się boję, jestem już 2 tygodnie na 100/50 i dziś zaczęłam mieć lęki, jestem rozdrażniona i senna. Chcę odstawić i dalej pracować na terapii, ale boję się, że mózg nie umie już działać, bez sztucznej stymulacji. Czy odstawianie jest powolne? Czy złe samopoczucie może minąć za kilka tygodni? Bardzo się obawiam, nie chcę znów ich brać.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Każda zmianę dawki oraz decyzję o odstawieniu należy konsultować z psychiatrą.