Czy mojej mamie 77 lat po zastawce i bajpasach należy się lek Xarelto za darmo?

dzień dobry prosze o odpowiedz czy mojej mamie 77 lat po zastawce i wajpasach nalezy się lek Xarelto za darmo jeśli pisze coś takiego Preparat jest w skazany do stosowania w następujących przypadkach: profilaktyka udaru i zatorowości obwodowej u dorosłych pacjentów z niezastawkowym migotaniem przedsionków z jednym lub więcej następujących czynników ryzyka: zastoinowa niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, wiek ≥75. rż., cukrzyca, udar lub przemijający napad niedokrwienny w wywiadzie

Lek. Paweł Szadkowski

Wskazania refundcyjne powinien określić lekarz prowadzący. Konieczna jest ocena pełnych rozpoznań pani mamy.