Czy mojemu chłopakowi jeszcze na mnie zależy, czy lepiej zakończyć ten związek?

Mam na imię Weronika i jestem 18-latką. Od prawie 4 miesięcy chodzę z chłopakiem, który jest ode mnie starszy o dwa lata. W tym roku zdaje maturę, więc dużo czasu poświęca nauce.

Jestem wyrozumiała, bo wiem, że to dla niego ogromny stres. Z drugiej strony, boli mnie to, iż ostatnimi czasy nie ma dla mnie w ogóle czasu. Nie dzwoni, nie pisze... czasami wyśle jakąś ogólną wiadomość i na tym się kończy. Dziwnie się z tym czuję, bo nie wiem, czy mu jeszcze na mnie zależy... Ja natomiast nie jestem nim tylko zauroczona, bo brakuje mi jego obecności, dobrego słowa czy przytulenia...

Dodam jeszcze, że mój chłopak znalazł czas na wyjście do znajomych czy na piwo... sam mówi, że strasznie się leni i nie ma, co robić... a jednak nie chce się ze mną spotkać. Przynajmniej ja tak to odbieram.

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,

proponuję Ci, żebyś szczerze porozmawiała ze swoim chłopakiem i powiedziała mu, jak się czujesz w takiej sytuacji. Brak kontaktu może wynikać z wielu powodów i najlepiej byłoby się dowiedzieć od chłopaka, dlaczego unika spotkania z Tobą.

Jeśli znajduje czas na spotkania ze znajomymi, to masz prawo domagać się tego, żeby poświęcił trochę czasu Tobie. Sama również możesz zaproponować spotkanie czy wyjście do kina.

Pozdrawiam serdecznie