Czy może być to czyrak?

Witam! Jakiś miesiąc temu zauważyłam u siebie krostkę nad lewą piersią, która po czasie zamieniła się w siny punkt. Podczas dotykania wyczuwam delikatne zgrubienie oraz lekki ból. Czy może być to czyrak, czy jest to coś poważniejszego?
KOBIETA, 21 LAT 3 miesiące temu

Opryszczkowe "zimno"

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry ? mowa o opryszczce wargowej. Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

przypadek czyraka nazywany jest też zapaleniem ropnym mieszka włosowego. Dolegliwość polega na tym, że w miejscu na ciele tworzy się krosta, która może mieć do 3 cm średnicy i w której zbiera się ropa. Miejsce to boli i w przypadku gdy zbierze się za dużo ropy, przybiera żółtą barwę.

Krosta może zniknąć sama, jednak dla pewności można się udać do dermatologa, który zbada dokładnie miejsce obarczone bólem i zaproponuje dalsze postępowanie. Należy uważać, ponieważ przy czyrakach często dochodzi do infekcji bakteryjnych, które z kolei powodują objawy, takie jak gorączka, zmęczenie czy powiększenie się węzłów chłonnych.

Więcej informacji o czyrakach można się dowiedzieć z artykułu, do którego link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/czyraki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty