Czy może dojść do zapłodnienia podczas uprawiania pettingu?

Witam, mam pytanie odnoście pettingu. Mam 24 lata. Uprawiałam z swoim chłopakiem petting. 22 grudnia skończyła mi się miesiączka, trwała 5 dni, a petting uprawiałam 23 grudnia, doszło do wytrysku w ustach. On jednak po tym dotykał swojego członka, a później mnie pieścił w okolicach krocza dłonią oraz palcami. Czy jest możliwość przeniesienia plemników do pochwy? Jest przez to możliwość zajścia w ciążę? Proszę o pomoc i odpowiedź. Z góry dziękuję.

24 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Skoro Pani skończyła miesiączkę 22 grudnia, a 23 doszło do zbliżenia, oznacza to, że była Pani w czasie dni niepłodnych. Sama sytuacja także stwarza małe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Podsumowując - uważam, że może Pani być spokojna.

Jeżeli w dalszym ciągu będzie Pani miała wątpliwości, polecam wykonanie testu ciążowego najlepiej od 7 do 10 dni od możliwej daty koncepcji (w zależności od testu).