Czy może dojść do zapłodnienia przed miesiączką?

26 września zrobiłam test, wynik wyszedł pozytywny. Ostatni okres zaczął się 19 sierpnia i trwał do 23 sierpnia. Czy istnieje możliwość, że w ciążę zaszłam już w połowie lipca, jeśli okres wystąpił rowież 19-22 lipca, a stosunek był 16 lipca?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Jest to bardzo mało prawdopodobne, bo ostatnie dni przed miesiączką są teoretycznie całkowicie niepłodne. Do zapłodnienia doszło raczej w cyklu, który zaczął się 19 sierpnia. W badaniu USG można będzie to zweryfikować!

Pozdrawiam