Czy może mieć to związek z nerwicą lękową?

Witam Od jakiegoś czasu zauważyłem, że raz na kilka dni mam takie jedno mocne uderzenie serca. Nie ma to związku z żadnym wysiłkiem fizycznym, po prostu siedzę nagle czuję mocne uderzenie serca i dalej już bije normalnie. Ok. rok temu miałem wizytę u kardiologa (ekg i echo serca), ale stwierdził, że wszystko jest w porządku. Czy może mieć to jakiś związek z nerwicą lękową, czy może powinienem ponownie pójść na wizytę do kardiologa?

Witam,

wskazana wizyta kontrolna u lekarza kardiologa który wykona kontrolne badania laboratoryjne oraz echo serca.

Wskazane było by przed wizytą wykonanie holter ekg.

Jeśli kardiolog oceni, że dolegliwości które Pan opisuje nie są związane ze sercem to proszę udać się na konsultację do lekarza psychiatry aby ocenił czy jest to nerwica lękowa.

Pozdrawiam