Czy może rozwinąć się u mnie depresja?

Witam, jestem kobieta lat 18. Lecze się na niedoczynnosc tarczycy. Leki: Letrox 50 od 2 lat. Przed tem przez 2/3 lata eutyrox. Ostatnio bylam u endokrynologa z wynikami TSH ft3 ft4 i sa w normie, gdzie 2 miesiace wczesniej byly za wysokie (tsh). Przechodząc do rzeczy: mam stwierdzone przez psychoterapeutę do ktorego chodzilam okolo pol roku rok temu, ze mam zaburzenia lękowe (byly to zaburzenia w postaci atakow lęku i atakow paniki w nocy ale juz od dluzefo czasu nie wystwpuja.) ( mam tylko pojedyncze napady leku w hipochondriii np w coagu dnia ale chwilowe). Choruje rowniez na hipochondrię. Wspominano cos o nerwicy lękowej ale nie jest ona potwierdzona. Od bardzo długiego czasu jestem bez przerwy zmeczona nie zależnie od tego ile spie. Nie odczuwam czegos takiego jak ,,wyspanie sie”. Mam tak odkad pamietam. Mam takie epizody ze ciezko mi wstac z lozka nawet do kuchni zeby zeobic se jedzenie, nie mam sily wstac i wyjsc z psem czy sie wykapac. Potrafilam sie nie myc nawet 2 tygodnie. Na jakis czas to przechodzi ale teraz znowu powrocilo. Przestalam chodzic na silownie z powodu braku motywacji a przeciez tak bardzo to lubilam. BardZo zaniedbałam szkole bo nie moge do niej wstac rano, mam z tym duze problemy. Spie np od polnocy do 13 najczesciej. Nie mam problemow z zasypianiem ani wybudzaniem sie w nocy. Mam częste nerwobóle w klatce i sercu ale mialam robione EKG i inne badania i wszystko w porzadku. Dodam jeszcze ze mam derealizacje bardzo czesto ktora prszwkasza mi w funkcjonowaniu. Moje pytanie brzmi od czego moge nie miec sily na nic? Bardzo mi to przeszkadza i boje sie ze to depresja. Narazie ze wzgledow finansowych nie moge udac sie do psychiatry ale prowadze bardzo stresowy i nerwowy tryb zycia. Dlaczego nie moge normalnie funkcjonowac? Czy to skutki uboczne lekow na tarczyce? Czy to skutki chorej tarczycy? nerwica? depresja? Nie biore używek i prowadze zdrowy tryb zycia. Prosze o pomoc!!

Dzień dobry,

opisane objawy wymagają konsultacji psychologicznej która potwierdzi czy opisane przez Panią objawy mają związek z obecną chorobą tarczycy, leków czy zaburzenia lękowe, depresyjne zaburzenia.

Proponuję kontakt z psychologiem pod bezpłatnym telefonem zaufania.

Uzyska Pani fachową pomoc psychologiczną pod nr 116 123 codziennie od godziny 14.00 do 22.00

Proszę skorzystać z ofiarowanej bezpłatnej pomocy.

Pozdrawiam