Czy może to być zespół jelita drażliwego u 24-latki?

Kobieta, lat 24. Z chorób przewlekłych: Hashimoto- wyrównane. Leki przyjmowane Euthyrox N25, Lesiplus. Mój problem dotyczy jamy brzusznej, Konkretnie często w krótkim odstępie od posiłku występuje uczucie pełności (jakby balon w brzuchu), zgazowania jelit, czasami bolesna i silne do tego stopnia, że mam uczucie że zaraz stracę przytomność. Wykonałam następujące badania: P/c. p .transglutaminazie tkankowej (anty-tGT) wynik <2.00 RU/ml krew utajona w kale wynik ujemny W diecie stosuje mleko bezlaktozowe, staram się unikać wzdymających produktów spożywczych. Ze względu na to, że ciężko jest teraz dostać się do specjalisty na NFZ, a leczenie prywatne sporo kosztuje. Chciałam zapytać czy może to być zespół jelita drażliwego? jakie badania warto by jeszcze przeprowadzić?

Dzień dobry,

bez badania fizykalnego ciężko odpowiedzieć na Pani pytanie dotyczące zepołu jelita drażliwego. W pierwszej kolejności proszę wykonać badania diagnostyczne, usg j. brzusznej w tym diagnostyka laboratoryjna morfologia, crp, próby wątrobowe, kał na pasożyty, mocz b.ogólne. Proszę udać się do swojego lekarza (POZ) który może wydać skierowanie na w/w badania za które Panie nie zapłaci a przy okazji wykona badanie podmiotowe i przedmiotowe i zdecyduje o dalszej diagnostyce lub leczeniu.

Pozdrawiam