Czy możliwa jest borelioza u 21-latka?

Witam, piszę tutaj o szybką poradę lekarska co robić w moim przypadku. Sytuacja wygląda następująco, od 1,5 miesiąca mam objawy neurologiczne, zachwiania i uciski glowy. Z powodu tego, że już kiedyś przechodziłem boleriozę 7 lat temu, poszedłem do lekarza chorób zakaznych z wynikami zrobionymi okolo miesiąca temu IgM 15 ujemnym i IGG 115 dodatnie. Po konsultacji i wynikach, stwierdził że jednoznacznie nie da się określić czy to bolerioza i zalecił przyjmowanie 30dni Doxycyclinum, przyjmuję juz 20dni zostalo 10. Tutaj przechodzimy do sedna sprawy w jakiej tutaj piszę. Dzisiaj będąc w lesie na ręku wbił mi się kleszcz. Szacunkowo mniej więcej miałem go wbitego 40-60minut. Wygląda na małego nie napitego kleszcza, być może jest to nimfa. Jak dalej postępować? Wysłać go jak najszybciej na badania czy raczej jak przyjmuję silne antybiotyki juz od 20 dni to nie powinienem mieć problemy po tym kleszczu? Szybka rada, proszę.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli kleszcz przebywał w skórze krócej niż 24h, a w dodatku jest pan w trakcie kuracji antybiotykowej z powodu boreliozy (lub jej podejrzenia), to nie jest konieczne żadne dodatkowe postępowanie. Sugeruję oczywiście pozostawać pod opieką swojego lekarza prowadzącego.