Czy możliwa jest borelioza u 25-latki?

Witam wykonalam badanie na borelioze. Wynik igG negatywny. IgM graniczny 17,008 (neg<16). Pozniej zostalo wykonane dokladniejsze badnie EUROLINE. Wynik IgG negatywny. IgM znow graniczne . flagellin 22, borelia garinii 18, borelia spielmanii 12, anti-human igM 58,kontrola 93. Swiadczy to o boreliozie? Powinnam sie leczyc? I Czy borelioza moze powodowac wypadanie wlosow? Bardzo prosze o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Nie leczy się wyników laboratoryjnych w kierunku boreliozy (które jeśliby uwzględnić normy z laboratorium, są ujemne), tylko boreliozę, która powinna dawać konkretne objawy kliniczne, a podwyższone miano przeciwciał jedynie nakierowuje lekarza na rozpoznanie. Może Pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub chorób zakaźnych jeśli występują u Pani jakieś niepokojące objawy.