Czy możliwa jest cholestaza w 36 tygodniu ciąży?

Cholestaza w ciąży? Jestem pod koniec 36tc i przez ostatni tydzień zauważyłam wzmożone swedzenie/ pieczenie skóry szczególnie brzucha ale sporadycznie zdarzaja sie również przedramienia czy ramiona również . Zauważyłam że sporą ulgę przynosi coś nawilżającego bądź odkrycie brzucha. W 29tc wykonałam AST wynik 17.00 U/l (zakres ref. <32) oraz ALT 10.00 U/l (zakres ref.<33). Badanie ogólne moczu ok. Czy te wyniki z 29tc mogly sie znacznie zmienic w stopniu w ktorym pojawila sjd choleostaza? Czy wypadało by powtórzyć badania zna tym etapie ciąży? Dodam że miałam ostatnio robione usg, przepływy i łożysko ok. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Dla pewności może Pani powtórzyć badania. Świąd nie musi koniecznie być związany z cholestazą, może być to reakcja alergiczna na proszek, płyn do prania, do kąpieli i inne, ale warto to po prostu sprawdzić.