Czy możliwa jest ciąża, gdy zapomniałam o tabletce w 8 dniu zażywania antykoncepcji?

nie wziełam/zapomniałam tabletki w 8 (niedziela)dniu zażywania antykoncepcji, w 9 dniu (poniedziałek) wziełam już tylko jedną, nie nadrabiając poprzedniej dawki, kochałam się ze swoim chłopakiem po ponad 12 godzinach od zapomnianej tabletki, z kalendarzyka wynika, że aktualnie mam dni płodne . jakie są szanse, że jestem w ciąży ?

Lek. Paweł Szadkowski

W opisanej sytuacji ochrona nie została zachowana i istnieje ryzyko ciąży. W sytuacji zapomnienia tabletki należy jak najszybciej ją zażyć, nawet, jeśli oznaczałoby to przyjęcie 2 tabletek na raz następnego dnia.