Czy możliwa jest ciąża pomimo negatywnego wyniku testu ciążowego?

Witam.
W około 14 grudnia 2009 współżyłam z moim narzeczonym, później ostatni raz w sylwestra (później już w ogóle). Nie zabezpieczaliśmy się, ale uważaliśmy. Od tamtej pory miałam już dwa okresy, robiłam 2 testy w domu, wynik negatywny i 10 lutego 2010 roku test z krwi wynik negatywny. Czy to możliwe, że jednak jest ciąża? Mam bóle piersi i wieczorami bóle brzucha. Również chwilami mnie mdli.
Proszę o odpowiedź, boję się, że to ciąża.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
W około 14 grudnia 2009 współżyłam z moim narzeczonym, później ostatni raz w sylwestra (później już w ogóle). Nie zabezpieczaliśmy się, ale uważaliśmy. Od tamtej pory miałam już dwa okresy, robiłam 2 testy w domu, wynik negatywny i 10 lutego 2010 roku test z krwi wynik negatywny.
Witam!

Pani objawy wskazują najprawdopodobniej na zbliżającą się miesiączkę. Test z krwi jest bardzo czuły, wykrywa nawet 7-8-dniową ciążę! Proszę więc się nia martwić, z pewnością nie jest Pani w ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!