Czy możliwa jest menopauza u 38-latki?

Witam, mam 38 lat od ok 12 miesięcy właściwie wogóle niemam miesiączki, były 2 razy plamienia ale bardzo skąpe czy to może być menopauza? Czy oznacza to iż nie zajdę już w ciąże? Zaznaczę iż nie byłam u ginekologa już kilka lat

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję zacząć od wizyty u lekarza ginekologa, który zleci też niezbędne badania jeśli będą konieczne.