Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwa jest ponowna angioplastyka?

Tata72l.miał zawał,zrobiono koronografię i anioplastykę i stent.,czuje się dobrze,ciśnienie w normie,cukier niski.Nigdy nie chorował,ostatnio na ciśnienie.Przeniesiony już na zwykłą salę do obserw.Lek.powiedz,że zawał wyleczony,ale jeszcze ma inne zwężenia w70% i,że może za 4tyg zrobią ponowną angiopl.i leki,ale,że musi zebrać się konsyl.,mówił też o ewentual.bajpas.Czy możliwa jest ponowna angioplast?bo oper.bajpas w tym wieku niebezp?. A,jest jakieś leczenie gdyby nie zgodził się na bajpas?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Co to jest i jak powstaje blaszka miażdżycowa?

Powstanie blaszki miażdżycowej w świetle naczyń wieńcowych jest przyczyną rozwoju choroby niedokrwiennej serca. Warto wiedzieć, czym dokładnie jest blaszka miażdżycowa i jakie konsekwencje niesie pojawienie się jej. Na ten temat wypowiada się prof. Tomasz Pasierski.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

co do bypass zależy od stanu zdrowia, wiek nic nie ma do znaczenia. Konsulium po to aby ocenić czy jest zasadna kolejna angioplastyka czy lepiej zdecydować na operację bypass. proponuję kierować się zaleceniami lekarza kardiologa.

0

Dzień dobry.
Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi czy angioplastyka, czy by-pass bez przeanalizowania zapisu koronarografii oraz dokumentacji chorego. Zależnie od lokalizacji zwężenia, anatomii naczyń wieńcowych oraz towarzyszących schorzeń wykonuje się angioplastykę lub proponuje choremu zabieg operacyjny (by-pass). Myślę, że decyzja o podjęciu decyzji dopiero po konsylium jest bardzo dobra. Po konsylium lekarz powinien poinformować chorego o jego wyniku i zaproponowanej metodzie leczenia. Oczywiście na wybraną metodę leczenia ma również wpływ zdanie pacjenta. Może on wyrazić lub nie zgodę na zaproponowane leczenie. Nie jest rzadkim, że proponujemy choremu zabieg operacyjny lecz pacjent się nie zgadza. Gdy istnieją techniczne możliwości wówczas proponujemy choremu angioplastykę. Niestety czasami charakter zmian uniemożliwia przeprowadzenie angioplastyki i wówczas jedyną alternatywą zabiegu operacyjnego jest tylko leczenie farmakologiczne (tak zwane zachowawcze).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy