Czy możliwa jest suplementacja witamin i dieta na cofnięcie zmian naczyniowych w mózgu?
Witam serdecznie.Czy istnieje jakas mozliwosc odpowiedniej suplementacji witaminowej,farmakologicznej lub ewentualnie odpowiedniej diety zeby cofnac i nie dopuscic do powstania w mozgu nowych zmian naczyniowych i ognisk leukoarajozy? Badania wykluczyly SM,brak objawow i ubytkow neurologicznych,wszystkie badania pmr-ok,badanie mri-zmiany naczyniowe o nietypowej lokalizacji i morfologii dla sm.

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa
82 poziom zaufania
Decyzja o farmakoterapii i ewentualnej suplementacji należy do lekarza prowadzącego, ja bym radziła ograniczyć tłuszcze trans oraz omega6 działające prozapalnie i włączyć do diety antyoksydanty.