Czy możliwa jest zakrzepica w 30-tygodniu ciąży?

Witam Jestem w 30 tyg. pierwszej ciąży.zrobilam tak dla siebie d-dimery i fibrynogen. D-dimery 960 <550 norma w lab.dla przeciętnej osoby Fibrynogen 502,20 180,00-350,00 Czy te wyniki są Ok. Boję się zakrzepicy w ciąży. Jakie są normy w ciąży?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna Pani z wynikami udać się do lekarza i rozszerzyć diagnostykę: zbadać cały układ krzepnięcia, zmierzyć ciśnienie, wykonać badanie moczu. Same te wyniki nie świadczą o zakrzepicy, ale warto wszystko sprawdzić. Fibrynogen w ciąży może być fizjologicznie podwyższony, więc najprawdopodobniej nie jest to nic niepokojącego.