Czy możliwe byłoby u mnie wykonanie laserowej korekcji wzroku?

Witam, zwracam się z pytaniem, czy możliwe byłoby u mnie wykonanie laserowej korekcji wzroku? Mam nadwzroczność obu oczu. W wieku dziecięcym miałam operację, jak się okazało kilka lat temu okulista powiedział, że wady nie da się już teraz skorygować, gdyż po pierwszej operacji powinna być następna w niedługim okresie czasu. Teraz jest już za późno na jej wykonanie i jakiekolwiek leczenie wady. Mam 28 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź Joanna e-mail: agnieszkams29@interia.pl

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Niestety umieściła Pani o wiele za mało informacji by móc odpowiedzieć na pytanie. Każdy Pacjent przed zakwalifikowaniem się do korekcji laserowej wzroku musi przejść szczegółowe badania.
Oto przykładowy spis:

  • ocena ostrości wzroku w dal i do bliży,
  • refraktometria przed i po cykloplegii,
  • keratometria (pomiar krzywizny rogówki),
  • topografia rogówki (mapa),
  • pachymetria (pomiar grubości rogówki),
  • pomiar wielkości źrenicy i rogówki,
  • USG gałek ocznych w prezentacji A i B,
  • tonometria (badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego),
  • perymetria (badanie pola widzenia),
  • gonioskopia (badanie kąta przesączania),
  • ocena przedniego odcinka oka,
  • badanie dna oka,
  • test Schirmera (pomiar ilości wydzielanych łez

Warto by porozmawiała Pani jeszcze raz ze swoim okulistą, czy nie ma jednoznacznych przeciwwskazań do zabiegu - zanim przejdzie Pani do szczegółowych badań.

Serdecznie pozdrawiam!