Czy możliwe jest, by nastolatka schudła aż 14 kg?

Witam, mam 15 lat, jestem kobietą, mam 172 cm wzrostu i ważę aż 74 kg. Chciałabym schudnąć minimum 14 kg? Jak to zrobić w miarę szybko i zdrowo?

Witam,

Z Twojego BMI (odniesionego do siatki centylowej) wynika, iż masz lekką nadwagę. Niemniej nie polecam znacznych restrykcji kalorycznych, a jedynie wyeliminowanie kalorycznej żywności i zwiększenie czasu, który przeznaczasz na ruch.

O tym, co powinno znaleźć się w Twoim koszyku, a z czego lepiej zrezygnować, przeczytasz na: http://portal.abczdrowie.pl/czy-wiesz-co-masz-w-koszyku
Pamiętaj, że regularne pory posiłków, to gwarant stałego dowozu energii do organizmu (co zmniejsza ryzyko przytycia). Jadaj więc co 3 godz. i zadbaj, aby codziennie zjeść ok. 5 posiłków (3 większe i 2 mniejsze w formie przekąsek).

Piramidę zdrowego odżywiania znajdziesz na stronie:
http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Jeśli bardzo niepokoi Cię Twoja masa ciała, porozmawiaj z opiekunami/rodzicami i udaj się do dietetyka. Warto także sprawdzić, jak ma się Twój organizm i wykonać podstawowe badania lekarskie.

Pozdrawiam ciepło