Czy możliwe jest całkowite wyleczenie tego czerniaka?

Dzień dobry. U mojej babci lekarze podejrzewali czerniaka, ponieważ miała dość duże, ciemne znamię na ramieniu. Usunęli jej te znamię i odesłali na badania, by dowiedzieć się, co to tak naprawdę jest. Dzisiaj właśnie przyszły wyniki tych badań. To znamię to lentigo maligna. Z tego, co przeczytałam, samo 'lentigo maligna' to czerniak in-situ, czyli nieprzekraczający naskórka, i szansa powrotu do zdrowia przy leczeniu wynosi prawie 100%. Inna sprawa to 'lentigo maligna melanoma', jest to czerniak przekraczający naskórek, i jest wynikiem nieleczonego 'lentigo maligna', a z leczeniem tego typu to już jest trochę gorzej. Mam jedno pytanie, czy lekarze mogli użyć wyrażenia 'lentigo maligna', by skrócić frazę 'lentigo maligna melanoma'? Pytam się o to, dlatego, że jej znamię było naprawdę ciemne i duże, ale nie wiem, czy to dokładnie oznacza, że przekracza naskórek. Na dokumencie z wynikami była jeszcze informacja, że użyto marginesu klinicznego 5mm, jeżeli jest to istotne. Mam jeszcze kolejne pytanie: czy to prawda, że możliwe jest całkowite wyleczenie tego typu czerniaka (lentigo maligna)? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, naprawdę martwię się o swoją babcię i robię wszystko, by dowiedzieć się o jej diagnozie.

witam tak w takim stadium jest w pełni wyleczalne, co do nazwy to w rozpoznaniach histopatologicznych nie używa się żadnych skrótów myślowych