Czy możliwe jest karmienie piersią przy schizofrenii?

Ciąża - schizofrenia- karmienie piersią Witam. W 2014r zdiagnozowano u mnie schizofrenię paranoidalną podczas 3 pobytu w szpitalu psychiatrycznym. Pierwszy pobyt miał miejsce w 2009r wtedy diagnozą były zaburzenia depresyjne. Każdy pobyt był skutkiem próby samobójczej. Od 4 lat nic niepokojącego się ze mną nie dzieje. Moje życie bardzo się zmieniło, ponieważ bardzo dużo pracuję nad sobą i oderwałam się od toksycznych osób. Jestem aktywna społecznie i zawodowo. Od płowy 2016 nie przyjmuję leków. Obecnie w 26 tygodniu upragnionej przeze mnie i partnera ciąży. Pod stałą kontrolą psychiatry i psychologa. Bardzo chcę karmić moje dziecko piersią. Jednak moja Pani dr psychiatra, zaleca po porodzie powrót do leków. Wręcz mówi o tym na każdej wizycie mimo tego że funkcjonuje dobrze i nic się ze mną nie dzieje Czy są przypadki kobiet z podobnym problemem u których poród nie wywołał nawrotu choroby i mogły spokojnie karmić piersią swoje dziecko?

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna się Pani stosować do zaleceń lekarza psychiatry. Dla Pani dziecka najlepszą opcją będzie mieć zdrową mamę.