Czy możliwe jest niecałkowite usunięcie szwu?

Witam ponad miesiac temu mialam drobny zabieg usuniecia pieprzyka miedzy palcami u stopy, po 2 tygodniach zostaly zdjete szwy jednak cos mi tam przeszkadzalo i z jednego miejsca wyciąglam kawalek szwa lecz w drugim miejscu nadal cos tam jest czy to możliwe ze po rak dlugim czasie został tam jakis szew? Pielegniarka ktora je zdejmowala stwierdzila ze to co zostalo to moga byc szwy wewnetrzne lecz one po tak dlugim czasie chyba by sie rozpuscily, a w drugim miejscu ewidentnie jest to kawalek nitki chirurgicznej a pielegniarka mowi ze to zasinione miejsce po szwie . Co robic?

Lek. Paweł Szadkowski

Do szycia skóry stosuje się szwy nierozpuszczalne. Jeśli miejsce i rana była, nazwijmy to 'trudna', to część nici mogło przerosnąć tkanką i nie zostać w pełni usunięta. Najlepiej zgłosić się do chirurga który usuwał znamię w celu oceny rany i ewentualnie usunięcia pozostałych nici.