Czy możliwe jest pęknięcie torbieli jajnika?

Witam Mam 48 lat . Do maja 2018 r miesiaczkowalam regularnie co 28 dni. Poniewaz miesiaczka w maju nie skonczyla sie w czerwcu zostalam poddana zabiegowi wyczyszczenia . Wynik ( rozrost prosty endometrium bez atypii) i stwierdzony torbiel 3/6 cm do obserwacji. Od sierpnia do pazdziernika wszystko bylo ok . W listopadzie okres sie wydluzal . Pod koniec grudnia dostala miesiaczke ktora nie skonczyla sie , skope plamienia, 3 lutego nastopilo silne krwawienie i koniecznosc ponownnego czyszczenia wynik (polypi endometrii ) . Ze wzgledu na naczyniaki watroby zalecono mi zalozenie wkladki hormonalnej . Wynik badania fsh normy po przekwitaniu 25.8-134,8 moj wynik to 29.27 . Mam pytanie . Czy w lutum moglo dojsc do pekniecia torbiela i z tad to obfite krwawienie ? I czy przy takich wynikach fsh wkladka pomoze mi uchronic sie przed kolejnymi krwawieniami i zastapi hormonalna terapie zastepcza ? Jezeli wkraczam w okres przekwitania . Serdecznie dziekuje za odpowiedz .

Szanowna Pani, nie łączyłbym krwawienia z torbielą, co do wkładki to tak, krwawienia powinny ustąpić