Czy możliwe jest podawanie hormonu wzrostu?

Witam, mam 18 lat i 152 cm wzrostu. Jak byłam młodsza proponowano mi podawanie hormonu wzrostu ze względu na stwierdzenie jego niedoboru, niestety moi rodzice się na to nie zdecydowali. Czy jest jeszcze szansa ubiegać się o refundację? Robiłam ostatnio zdjęcie nadgarstka, jednak nie wiedziałam, że ma być ręki niedominującej. Dlatego zrobiłam ręki prawej (dominującej), w opisie lekarz stwierdził, że wiek kostny równy jest wiekowi, ale nie wiem co to oznacza. Czy jest jeszcze szansa na urośnięcie, nawet bez refundacji gdybym starała się zdobyć ten hormon?

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej udać się do endokrynologa w celu dokładnej oceny oraz kwalifikacji do programu. Terapia hormonem ma sens jedynie w przypadku niezarośnięcia chrząstek wzrostowych. Warto więc wykonać badanie radiologiczne w celu ich oceny.