Czy możliwe jest przeprowadzenie operacji nadnerczy?

Czy taki stan nadnerczy oizwala ba przeprowadzenie operacji : Pacjentka lat 71. Operacja onkologiczna resekcji trzustki. Guz umiejscowiony w głowie trzustki, 20x27mm. Bez nacieków. W badaniu TK mamy informację o nadnerczach :W nadnerczu lewym dobrze odgraniczony guzek wielkosci ok.30x15mm, o niskiej gęstości w fazie natywnej ( ok. 2jH)? gruczolak. W nadnerczu prawym widoczna jest podobna zmiana o gęstości ok. 3jH, wielkość ok.16mm.

Lek. Paweł Szadkowski

Zmiany o niskiej gęstości określanej w j. H. (tak jak u Pani) uznawane są za zmiany najpewniej łagodne odpowiadające gruczolakom nadnercza. W przypadku znalezienia tzw. incydentaloma, czyli przypadkowych guzów nadnerczy, nie dających objawów, należy oczywiście wykonać odpowiednie badania, ale zazwyczaj takie zmiany tylko się obserwuje (badanie kontrolne za 6-12 miesięcy).

Jaki stan ogólny ? sen?? Ważne objawy, PACJENT, do omówienia z Lekarzem leczącym, onkologiem .Konieczna pełna konsultacja, wywiad, rozmowa, ocena stanu zdrowia , wyników badań.
Pozdrawiam i zapraszam