Czy możliwe jest schudnięcie 14 kg w 3 miesiące?

Mam 12 lat i ważę 54 kg przy wzroście 156 cm. Czy jeśli będę jadła małe śniadanie, obiad bez kolacji i do tego na deser owoce albo jakiś jogurt, wykonywała codziennie przez pół godziny ćwiczenia (70 brzuszków, nożyce, 50 skłonów, krążenie ramionami, krążenie bioder i tułowia, przysiady) oraz kilka godzin spędzała na zabawie na podwórku, to schudnę? Chciałabym schudnąć z brzucha, ramion, pleców, pośladków, bioder i nóg. Najlepiej w 3 miesiące - 14 kg. Czy to możliwe przy takiej diecie i ruchu? Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź.

12 LAT ponad rok temu

Witam,

zalecam Ci udanie się do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do dietetyka. Twoja aktualna masa ciała w stosunku do wysokości ciała jest faktycznie za wysoka i wskazuje na problemy z otyłością. W takiej sytuacji nie wolno Ci podejmować kroków z odchudzaniem na własną rękę, gdyż nieprawidłowo stosowaną dietą (czyli taką, jaką chcesz zastosować - ograniczającą ilość oraz jakość posiłków) nie tylko zaszkodzisz sobie w prawidłowym procesie wzrostu organizmu, nie dostarczysz mu odpowiednich ilości witamin i minerałów, ale i zapracujesz na jeszcze poważniejsze problemy z masą ciała. Zamiast łatwiej - będzie Ci o wiele ciężej zrzucić kilogramy.
Zaprzestań tej diety!

Prawidłowy proces odchudzania umożliwia zmniejszenie masy ciała o maksymalnie 1 kilogram w ciągu tygodnia.

Nim zgłosisz się do lekarza, zalecam kontynuację zwiększonej aktywności fizycznej, aby tak dalej!

Powodzenia