Czy możliwe jest wystąpienie skutków ubocznych szczepienia?

Witam. Chodzi o moją 8 miesięczna córkę. Otrzymała pierwszą dawkę szczepionki Bexero na meningokoki. Po upływie 24 godzin dopadła ja goraczka 38-39 stopni którą zbijam pedicitamolem lub nurofenem. Po upływie 72 godzin odcszczepienia udałem się do pediatry który uznał że córka ma infekcję gardła i przepisał jej antybiotyk amotaks w dawce po 200 mg dwa razy na dobę w zawiesinie nurofen na gorączkę 2-3 razy dziennie hascosept i osłonę. Czy podanie antybiotyku tak szybko po szczepieniu na menigokoki jest bezpieczne dla dziecka i nie spowoduje zeiekszenia ryzyka efektow ubocznych szczepionki lub antybiotyku dla juzcoslabionego organizmu niemowlaka?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie powinno to spowodować negatywnych skutków zdrowotnych u dziecka.