Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwe jest zakażenie w gabinecie kosmetycznym?

Witam, byłam u kosmetyczki na depilacji brwi woskiem.Wyszlam od kosmetyczki skóra była w porządku.Dopiero wieczorem po kąpieli skóra w miejscu depilacji zaczerwieniła się.(Tego dnia przebywałam nieopatrznie na słońcu około godziny).Następnego dnia rano kiedy wstalam miałam strupki na powiekach a nawet poleciała krew, za dwa dni ranki się zagoiły,ale gdy poszłam powiedzieć o tym kosmetyczce, zauważyłam, ze wosk nakładany jest jedną szpatułką wszystkim klientkom ( domyślam się ze nie nakłada wosku nikomu na uszkodzoną skórę)zauważyłam też,że kosmetyczka nie miała tez rękawiczek, ale po każdym kliencie myje ręce.Czy istnieje ryzyko jakiejś infekcji wirusologicznej skoro do wieczora skóra nawet nie była zaczerwieniona ?
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Zakażenie wirusowe, typu wzw czy hiv, w opisanej sytuacji, jest bardzo mało prawdopodobne, skoro skóra wcześniej nie byłą uszkodzona.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy