Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwe jest zakażenie wścieklizną od lisa?

Witam. Dwa dni temu wracając samochodem do domu nadjechałam na świeżo potrąconego lisa, leżał na środku drogi więc postanowiłem go przesunąć na pobocze.Lis był już lekko sztywny, a ja chwyciłam go jedną ręką pod głowé a drugą za ogon. Końcówki palców przy zsunięciu głowy lisa otarły się o jego otwarty pysk.Mam na ręku małą, cztero dniową rankę na dloni,umyłam ręcę po powrocie.Ale zauważyłam, że zaczyna mnie trochę pobolewać to miejsce podczas ruchu dłonią. Pojawił mi się kaszel i swędzenie skóry, na dłoni i na szyi. Czy mogłam zarazić się wścieklizną, albo inną chorobą zakaźną od świeżo nieżyjącego lisa? .Jeśli tak to jak mam postępować, badać się i leczyć.?
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Niestety ryzyko zawsze jakieś jest. Powinna się Pani udać do lekarza chorób zakaźnych, który zleci odpowiednie uodpornienie bierno-czynne polegające na podaniu surowicy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy