Czy możliwe jest zarażenie dziecka opryszczką?

Witam, od 4 dni mam opryszczke (miałam ja w ciazy, po urodzeniu też już z 4 razy, synek ma 6.5 msc, cały czas karmie piersią), wczoraj pęcherzyki już zaschnely ale dzisiaj niestety przy smarowaniu ust pękł strupek i było troszkę krwi :( synek bawiąc się na łóżku dopadł moja chusteczke od nosa i sie nie zajadal - zapomniałam wyrzucić :( czy w takim wypadku mogło dojść do zarażenia? Jeśli tak to na co zwrócić u syna uwagę? Czy przebieg może być groźny?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Mogło dojść do zakażenia. Proszę obserwować dziecko w kierunku zmian skórnych oraz gorączki, wymiotów, osłabienia.