Czy możliwe jest zatrucie antybiotykiem?

Zatrucie antybiotykiem Moja mama miała anginę i lekarka przepisała dużą dawkę antybiotyku duomox (4 tabletki dziennie). Jako probiotyk był stosowany dicoflor. Zażywała antybiotyki przez 5 dni. Po tym czasie poczuła się strasznie osłabiona. Dzięki medycynie naturalnej zaczyna dochodzić do siebie. Mam wobec tego pytanie czy taka sytuacja nie odbije się na zdrowiu jakoś czy lepiej pojechać np. do szpitala i zrobić jakieś badania?

Lek. Paweł Szadkowski

Osłabienie mogło być wynikiem choroby podstawowej. Najlepiej prowadzić oszczędzający tryb, przyjmować dużo płynów, probiotyk, kontrolować ciśnienie tętnicze oraz temperaturę ciała. W razie braku poprawy najlepiej udać się do lekarza prowadzącego.