Czy możliwe jest, że kamienie w nerce powstały w miesiąc?

Moje pytanie dotyczy kamieni w nerce. W kwietniu miałam zapalenie nerki okazało się że mam zastój i kamień w moczowodzie 12 m, zwężenie moczowodu ale udało się kamień rozbić Metoda endoskopowo. Później noszenie cewnika DJ przez 4 tyg i kolejne bóle i kolejne zapalenie tomograf wykazał znów kolejny kamień tym razem w nerce 10 mm i jeden 1-2 mm. Moje pytanie : czy możliwe że kamień zrobił się przez miesiąc lub dwa? Urografie miałam robią na w czerwcu i nic nie wykazała na nerce mamy sierpień więc czy to możliwe że kamień zrobił się tak szybko taki duży czy to pozostałosc raczej po rozbijaniu endoskopowym?

U osób ze skłonnością do tworzenia kamieni mogą one się pojawiać szybciej niż u innych, to cecha indywidualna. Ponadto, materiał, który pozostaje po zabiegach usuwania kamieni zwiększa ryzyko nawrotu choroby. Pozdrawiam.