Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry.

Zdecydowana większość złogów nerkowych gdy przemieści się do przewodów prowadzących mocz w stronę pęcherza moczowego( tj. moczowodów) samoistnie wydala się na zewnątrz. Natomiast dyskomfort opisywany przez Pana niekoniecznie może być spowodowany kamicą układu moczowego.I właśnie dlatego warto aby mężczyzna w pana wieku w przypadku dłuższego występowania dolegliwości które łączą się z oddawaniem moczu udał się do urologa na wizytę.

0

Drobny (do 7- 9 mm) kamień z nerki może przemieścić się wzdłuż moczowodu (może być kolka) do pęcherza, a stamtąd na zewnątrz przez cewkę - może dać rzeczywiście uczucie dyskomfortu w cewce. Jednak częśiej uczucie dyskomfortu mogą dać schorzenia pęcherza, cewki i (w przypadku panów "po 50-ce" prostata. Proponuję konsultacje urologiczną. Pozdrawiam www.hanecki.pl

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy