Czy możliwe jest, że przez karmienie piersią mam tak rozregulowaną owulację?

Witam!
Poród był 23 lipca. Pierwszą miesiączkę dostałam już 20 sierpnia, a kolejną 10 września. Od tamtej pory nie miałam okresu. Karmię małego piersią. I przez pierwsze dwa miesiące było to tylko karmienie naturalne. Ostatnio jednak dokarmiam go średnio 2 razy butelką.
Boję się, że znów jestem w ciąży. Na co gotowa nie jestem. Współżyłam dwa razy, w tym w obydwu przypadkach byliśmy zabezpieczeni prezerwatywą. Poza tym tylko raz był to pełny stosunek. Zrobiłam już dwa testy ciążowe. Obydwa wskazały jedną kreskę. Ale wciąż mam obawy...
Czy możliwe jest, że te pierwsze krwawienia nie były okresem tylko przez karmienie mam tak rozregulowaną owulację? Czy możliwe jest, że mimo karmienia piersią i zabezpieczenia zaszłam w ciążę podczas tego jednego razu?
Proszę o radę:(

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Krwawienia po porodzie mogły mieć charakter krwawień połogowych, nie były one raczej zwykłymi miesiączkami. Podczas karmienia piersią kobiety zwykle nie mają owulacji i miesiączek.
Nie należy się tym jednak sugerować przy planowaniu antykoncepcji w tym okresie, bo pierwsza owulacja może przyjść niespodziewanie i zaowocować kolejną ciążą. Nie sądzę, aby mogła być Pani w kolejnej ciąży, jest to wysoce nieprawdopodobne.

Pozdrawiam serdecznie!