Czy możliwe jest złamanie żuchwy?

Dzień dobry! Miałem bójkę z chłopakiem, byliśmy obaj pod wpływem alkoholu. Jest nagranie z monitoringu na którym widać, że ani razu nie uderzyłem go mocno, po tym jak nas rozdzielono chłopak zrobił kilka kroków i upadł na plecy na podłogę z terakoty, uderzając potylicą. Pomogłem mu wstać i się rozstaliśmy. Po kilku godzinach(5-6) poinformował mnie, że ma złamaną żuchwę z przemieszczeniem i uraz potyliczny po prawej stronie głowy i że to ja mu to zrobiłem. Czy jest to możliwe, że przy upadku doznałrównież złamania żuchwy? l.19

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro Pana znajomy upadł na potylicę, uszkodzenie żuchwy w tym mechanizmie jest bardzo mało prawdopodobne.