Czy możliwe, że doszło do zakażenia po skaleczeniu się w palec?

W środę skaleczylam się szklanką w palec. Miałam założone przylepce zastępujące szwy. Ale dziś mi to odpadlo i rana nie wygląda za ładnie. Po bokach jest cała biała skóra. I nie przyjmiemy zapach. Czy możliwe że doszło do zakażenia??

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczna jest ocena rany. Brzydki zapach faktycznie może wskazywać na zakażenie (ponadto ból, zaczerwienienie, obrzęk, brak gojenia się rany). Szczególnie jeśli rana nie była odpowiednio odkażana. Sugeruję udać się do chirurga.