Czy możliwe, że ja i inni domownicy mogli złapać katar?

Dzień dobry. Ostatnio mój kolega miał lekki katar. Podczas jednej z jego wizyt w moim domu zdarzyło mu się raz kaszlnąć obok mnie. Zastanawiam się, czy możliwe że rodzina mieszkająca ze mną w domu i ja przez to jedno kaszlnięcie mogła złapać katar? Czy powinienem myć ręce przed przygotowaniem posiłku?

Zakażenie jest bardzo mało prawdopodobne, jak już to tylko w Pana przypadku mogłoby do niego dojść. Proszę zawsze myć ręce przed przygotowaniem posiłku