Czy możliwe, że jest to zapalenie krtani?

Niedawno miałam grypę i teraz mam chyba powikłania po niej. Mam bardzo męczący, suchy kaszel i katar. Nie mam gorączki.Gardło bardzo czerwone, ale niespecjalnie odczuwam jego ból. Biorę ziołowe tabletki przeciwkaszlowe neoazarine, ale nie pomagają. Kupująć w aptece sól do inhalacji farmaceuta powiedział, że jest to kaszel krtaniowy. Czy możliwe, że jest to zapalenie krtani? Jak złagodzić ten kaszel? Powiem jeszcze, że temperatura w domu nie przekracza 20 stopni, a pomieszczenia są nawiżane.

Wydzielina z nosa, która spływa po ścianie gardła, może je podrażniac i powodować opisane objawy.
Długo utrzymujący się suchy kaszel jest objawem z którym należy wybrać się do lekarza. Ze względu na utrzymujący się też katar, dobrze byłoby skonsultować się z laryngologiem.