Czy możliwe, że jestem w ciąży mimo tego, że dostałam okres ?

Dzień dobry.Czy jestem w ciąży ? Od listopada biorę tabletki antykoncepcyjne Yaz.Na po początku sierpnia zwymiotowalam ale nie mogę sobie przypomnieć czy wzięłam przed tym tabletkę antykoncepcyjna czy dopero po zwymiotowaniu.Byłam wtedy w 17 lub 18 dniu cyklu.Kilka dni później kochalismy się z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia. 9 dni po seksie dostałam okres.Czy możliwe że jestem w ciąży mimo tego że dostałam okres ? Od zwymiotowania i seksu minęło 3 tygodnie nie mam żadnych objawów ciąży.

Lek. Paweł Szadkowski

Prawdopodobieństwo ciąży w pani przypadku jest skrajnie niewielkie. W razie wątpliwości najlepiej wykonać test ciążowy.