Czy możliwe, że mam ospę?

Mam pytanie co interpretację wyników na ospę. Igg 3.58 Ratio Igm 0, 78 Ratio przy normach <0.8 negatywny, >=0,8 - <1.-graniczny, >= 1.1 pozytywny. Prawdopodobnie ospa była już przechorowana wcześniej w dzieciństwie. Ale lekarz na podstawie wysypki (bez gorączki)i innych objawów) zdiagnozował ponowną ospę. Wysypka pojawiła się 5 dni przed pobraniem krwi. Czy jest możliwe, że to ospa?

Lek. Paweł Szadkowski

Dodatni IgG świadczy o kontakcie z ospą w przeszłości. Dopiero badanie IgM powiedziałoby, czy ma Pani świeże zakażenie. Bez oceny wysypki ciężko stwierdzić, czy to rzeczywiście ospa.