Czy możliwe, że mogę być w ciąży i mieć zapalenie pochwy?

Witam!

Mam 26 lat.

Nie wiem jak to napisać, 5 października miałam miesiączkę i w tym miesiącu miałam ją dostać 1 listopada. Do te pory jej nie mam, mimo to że odczuwałam ból podbrzusza. W ostatnim czasie zauważyłam opuchnięte miejsce intymne, które mnie swędzi i piecze, w dodatku nie mam żadnych upławów, tylko coś w postaci serka.

Pochwa jest całkowicie wysuszona, jakby była podrażniona. Co to jest? Pierwszy raz w życiu się z tym spotykam. Jeszcze niepokoi mnie brak miesiączki, która miała wystąpić tydzień temu. Czy możliwe, że mogę być w ciąży i mieć zapalenie pochwy?

Co mi jest?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, zależy mi na czasie.

26 LAT ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam,
możliwe jest jednoczesne bycie w ciąży i posiadanie infekcji narządu rodnego. Jeśli współżyła Pani bez zabezpieczenia, to jest prawdopodobieństwo ciąży. Zmiany w błonie śluzowej pochwy sugerują infekcję albo zaburzenia hormonalne.
Proszę udać się do ginekologa, aby ocenił wydzielinę, wygląd zewnętrznych narządów płciowych i zaproponował odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam