Czy możliwe, że mogę mieć wściekliznę?

Czy moge miec wscieklizne ? Czy udac sie na szczepienie ? mój pies wytarzal się dzisiaj w martwym nietoperzu, możliwe jest ze również mógł go polizac. .. pies jest zaszczepiony na wscieklizne wiec raczej się niczym nie zarazi ale mam obawy czy jeśli ja dotykalam teraz sierści psa i polizal mnie po dłoniach a ja napewno później twarz dotknęłam tymi dłońmi to czy mogę się zarazić np wscieklizna jeśli ten nietoperz ją miał gdy jeszcze żył? Mieszkamy w Legnicy woj. Dolny Śląsk.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Prawdopodobieństwo jest bardzo niewielkie. Proszę obserwować psa oraz swoje ewentualne niepokojące objawy. Pozdrawiam.