Czy możliwe, że moje dziecko nie rozumie mowy?

moje dziecko nieuzywa zadnych slow zgodnych z przeznaczeniem nawet mama, ma fascynacje dzwiekowe np przez caly tydzien uzywa tylko slowa dziiii i tak mowi na wszystko a nastepnego tygodnia uzywa tylko slowa daddda nastepnego nannna wydaje mi sie ze dziecko reaguje jedynie na ton glosu niepokazuje czesci ciala niepowtarza po mnie glosek nienasladuje gestow niewykonuje zadnych polecen np zatancz podaj,nierobi papa niekiwa glowa na tak i nie.czy mozliwe jest ze moje dziecko nierozumie mowy?sluch ok

Pokieruje on diagnostyka oraz zleci odpowiednie konsultacje w tym laryngolog z badaniem słuchu,neurolog ew.endokrynolog Ważna jest tez ocena psychologa dziecięcego.Im szybciej podejmie się działania tzm wcześniej można skorygować i ewentualnie leczyć.

Pozdrawiam ciepło

Opisane przez Panią umiejętności powinno wykonywać dziecko przed ukończeniem 1 roku życia. Jeżeli Pani dziecko ma roczek lub więcej, zdecydowanie należy udać się do psychologa dziecięcego, być może także do logopedy. Ważne, by ocenić funkcjonowanie dziecka we wszystkich sferach rozwoju (także sprawność ciała, dłoni, jakość zabawy, kontakt emocjonalno-społeczny i inne) i wdrożyć odpowiedni program terapeutyczny.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/