Czy możliwe że pominięcie jednej tabletki może skutkować ciążą?

Biorę tabletki antykoncepcyjne od prawie 4 lat. Jednak z przerwą półrocza. Od 2 lat biorę raczej systematycznie tabletki jedniskladnikowe (24 4) Vin...Ostanio w 2 tygodniu przyjmowania nowego opakowania nie wzięłam tabletki z piątku, przypomniało mi się o niej dopiero w sobotę ok. 17 a o 15 był pełen stosunek z moim mezczyzna. Następna tabletkę z soboty wzięłam o 19 tak jak powinnam tego samego dnia. Czy możliwe że pominięcie jednej tabletki może za jakiś czas okazać się konsekwencją ciąży? Czy lepiej iść do lekarza w poniedziałek ( po upływie mniej niż 48 h) po antykoncepcje "po ".? Przyjmować dalej tabletki czy wykonać plamienia z odstawienia? Co jest najlepszym rozwiązaniem w celu uniknięcia niechcianych konsekwencji?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Istnieje możliwość zajścia w ciążę. Radziłbym wykonać test ciążowy.